TÁMOP 3.1.7-11 „Referencia intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése” című pályázat.
Referencia-intézmény fogalma:
A közoktatás-fejlesztési szolgáltatást nyújtó referencia-intézmény egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szervezeti innovációval rendelkező, és ezt szolgáltatásaiban publikálni, valamint átadni képes intézmény.
Jó gyakorlat:
A közoktatás fejlesztésére vonatkozóan a „Jó gyakorlat” olyan innovatív folyamat, módszer, cselekvés és eszközhasználat együttese, amely az intézményi gyakorlatban és működésében megtapasztalható. Több éve sikeresen és hatékonyan alkalmazott, kipróbált módszerek, ezért eredményesen adaptálható, fenntartható, fejleszthető, dokumentálható. A „Jó gyakorlat” tehát adott szakmai kritériumoknak (NAT, ONAP stb.) megfelelő innováció, oktatási, pedagógiai gyakorlat, amely az intézmény fejlesztőmunkáját az osztálytermi, illetve egyéni fejlesztési szintig pozitívan befolyásolja.
Jó gyakorlataink:
- Adaptív oktatás a zenében
- Kreatív zenés barangolás
- Kreatív zeneszerzéssel az oktatásért
- Népzenei együttes jó gyakorlata
Jó gyakorlataink megtalálhatók az:
EDUCATIO – Szolgáltatói Kosár – Intézményi innováció – jó gyakorlatok listája menüpont alatt.
Iskolánk referenciaintézmény-előminősítése szerint az alábbi referencia területeken az előminősítési feltételeknek megfelelt:
„A kompetencia alapú nevelési, oktatási programot átfogóan, mintaadóan alkalmazó intézmény, referenciahely”
„Tehetséggondozó programmal dolgozó intézmény/tehetségpont”
„Új típusú felsőoktatási gyakorlóhely, partnerintézmény, mely a modernizáció területein szervezeti kultúrája és módszertana szempontjából mintaközvetítő”
Az iskolánkban a pályázatok projektmenedzsere Pataki Éva.